Tek pilli en iyi mod

Elektronik sigarayı sevip sevmeyeceğinizi etkileyecek iki kriterden biri likit.

Elektronik Sigara Rehberi

Eğer kötü bir likit aldıysanız e sigara içmek sizin için eziyet olabilir. Likit konusunu sigaraya benzetebilirsiniz, sigara içmeyen birinin marlboro , winston ve camel marka sigaraları test ettiğini düşünelim. Hepsi aynı gelecektir. Siagara içen biri için ise aralarında tercih sebebi olabilecek farklar var. Likit konusunu da böyle düşünebilirsiniz, kimisi meyveli likitleri severken kimisi de tütün aromalı likitleri tercih edebiliyor.

Mesela ben tütün aromalı likiti denemek için aldığında çekim sonrasında çöpe atmıştım. Bu tamamen kişinin zevkine göre değişen bir konu. Bu noktada sevdiğiniz likiti bulabilmek için biraz para harcmanız gerekebilir. Ama bunu da tester setle r alarak çözebilirsiniz. Tester likit setlerinde markanın tüm likitlerinden 5ml olmak üzere likiti aynı anda alabilirsiniz. Şuradan tester kit örneğini inceleyebilirsinzi. Hepsini denedikten sonra aralarından damak tadınıza uygun olanın 30ml lik siparişi vermek en mantıklısı olacaktır. Gelelim marka seçimine. Yerli likitler arasında da kaliteli ve yıldır bu işi yapan markalar var tabi, ben reklam olmaması adına site paylaşmayacağım ama kendi deneyimlerimden bahsederem, Vampire Liquid ,  Cutwood, Dinner Lady, Twisted, One hit wonder  gibi markalarını önerebilirim.

Dekang , Natura , Joyetech gibi likit markalarını denesem de kalitesinden pek memnun kalmadığımı aktarmak isterim. Elektronik sigarayı sevip sevmeyeceğinizi belirleyecek 2.

Lavabo Bataryası Fiyatları ve Modelleri | En Ucuzu Akakçe

Elektronik sigara konusunda illa şunu almalısınız diyebilmek mümkün değil, ama sigara boyutundaki ya da ısı ayarı olmayan cihazları almanızı önermiyorum. Sebebi ise; kalem gibi olan modeller çok düşük performanslı olduğu için dumanı ve içimi tatmin etmiyor. Link üzerine tıklayarak modeli görebilirsiniz. Peki ne alalım , benim önerim watt ayarı olan bir model tercih etmeniz olacaktır.

Smok Alien , Wismec Rx serisi ,  gibi ısı ve watt ayarı olan, pili ve coil pamuk — tel sistemi değişebilen bir model tercih edebilirsiniz. Sadece bu 2 model değil, Tator, Pico 2, Vaporesso  diye liste uzanıp gidiyor.

2017 Yılının En İyi ve En Seçkin 10 Modu

Göz zevkinize göre, şık ve elinize oturan bir model almak mantıklı olacaktır. Bu tarz bir model tercih ettiğinizde damak tadınıza göre likitin yoğunluğunu ayarlayabilir, pilin bitmesi, coilin ömrünün tükenmesi gibi durumlarda kolaylıkla yedek parça bulabilir ve değiştirebilirsiniz. Diyelim memnun kalmadınız, Letgo , facebook vb mecralardan çok az bir fiyat altına cihazı gün içerisinde satabilirsiniz.

Atomizer konusu çok geniş bir yalpaze aslında, örneğin benim alıpta hiç kullanmadığım atomizerim var. Ama şans eseri alıp çok sevdiğim atomizerlerim de var. Eğer ısı ayarlı Watt aralığında bir modunuz var ise, bunun üzerine dilediğiniz atomizeri takabilirsiniz. Buhar oranından, aromanın yoğunluğuna, içim keyfinden, boğaz vurumuna kadar bir çok kriter atomizer seçimine bağlı. Şu atomizer çok iyi diye bir şey söylemek pek mümkün değil fakat yine de fiyatları ile birkaç model yazamak gerekirse hem bu modelleri ayrı ayrı araştırabilir hem de fiyatlar hakkında bilginize olacaktır.

Tvf8 Big Baby. Sigara içimi için MTL diye arama yaparak bu tarz atomizerlere göz atabilirsiniz. Cihazların çoğu çin menşeili ve fiyatları ucuz, fakat ülkemizde gümrük vb aşamalara takıldığı için iş biraz kara borsaya dönmüş durumda, e tabi bu da fiyata yansıyor. Elektronik sigara almak için google araması yapabilir ve çıkan Türk sitelerden kapıda ödeme ile sipariş verebilirsiniz. Cihaz elinize ulaştığında test ederek satın almak en güvenli yol olacaktır. Diğer yandan bunun için güvenilir siteler yok mu?

Evet var. Buharistan, Buharhane, esigraal gibi sitelerden güvenle alışveriş yapabilirsiniz, ödemede Havale — Eft ve kapıda kredi kartı gibi seçenekler bulunuyor. Benim tavsitem Elektornik sigara pazarı gibi kapalı facebook gruplarına üye olarak kullanıcılardan almanız. Satıcılar gayet ilgili ve aldığınız üründe size her türlü bilgiyi verecektir. Ek oarak kargo süreci 30 gün alacaktır. Yani param var, zamanım da var diyorsanız aliexpress  fasttech gibi sitelerden elektornik sigarayı 50 dolar gibi bir fiyata alabilirsiniz. Türkiyede ki satıcılar ve üzerinde sipariş verdiği için ürünlerin 60 tanesi takılsa bile 20 tanesi ellerine ulaşıyor.

Gümrüğe takılan  ürünleri de iade alıp yeniden sipariş veriyorlar. Sirkülasyon bu şekilde sağlanıyor. Durumunuza göre, Türk sitelerden, facebook gruplarından, Letgo vb. Çoğu cihazda kargo ücreti olmadığı için hepsini ayrı ayrı sipariş etmeniz daha mantıklı. Paket ne kadar hafif ise elektronik sigara olduğunun anlaşılması o kadar güç olacaktır. Gümrüğe takılması durumunda kargo gibi kesintiler olsa da, paranızın büyük bir bölümünü iade edecektir. Yine birdan fazla cihaz alacaksanız arkadaşlarınız adına sipariş verebilirsiniz.

Hepsini aynı siparişte kendi adınıza söylemek gümrükte problem olabilir. Son önemli nokta ise tracking number. Mutlaka tracking yani takip sistemi olan bir satıcıdan ürünü sipariş etmelisiniz. Aksi durumda ulaşmama, takılma ve iade alımı işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz. İşin en kafa karıştıran yeri de burası, çok fazla terim olduğu ve forum vb mecralarda yazılar bu terimleri içerdiği için ilk başlarda zorlanmanız muhtemel.

Ben çok detaya girmeden basit bir şekilde elektronik sigara için kullanılan terimleri basit olarak anlatmaya çalışacağım. Sanırım terimleri öğrendik, biraz da deneyimlerden bahsedelim.


  1. Asmodus Markasına ait ürünler.
  2. münih arkadaslik sitesi;
  3. ücretsiz arkadaş sitesi;

Elektronik sigara kullanımında watt ayarı, buharın yoğunluğunu ve buharın ısısını da değiştirmektedir. Genelde coil dediğimiz değişen malzemelerin üzerinde bu watt aralığı yazar. Örnekle Kangertech model e sigaraların coil watt aralığı   60   bu şu demek oluyor, 15 watt ile 60 watt arasında içim yapabilirsiniz.

Elektronik Sigara Rehberi

Dumanı ilk önce ağzınıza, daha sonra ciğerlerinize çekiyorsanız, elektronik sigaradan bunun adı sigara çekimi içimidir. E ğer nargile gibi direkt ciğerlerinize çekiyorsanız buna ciğere çekim içimi adı verilir. Elektronik sigaranın coili ya da atomizeri üzerinde deliklerin ayarlı olduğunu görebilirsiniz. Geniş deliklili ayar ciğer çekimi yani nargile içimi içindir, dar delikli ayarı ise sigara içim modu içimlerde tercih edebilirsiniz.

Diğer anlaşılması zor konulardan biri de ohm seçimi. Ohm bir direnç birimidir ve elektornik sigarada kullandığını tellerin sarım ve kalınlıklarına göre Ohm değerleri değişir. Basitçe özetlemek gerekirse, düşük Ohm lar yüksek ısı üretir ve daha fazla buhar çıkmasına neden olur. Yüksek Ohm da teller daha geç ısındığı için daha dengeli bir buhar üretecektir. Coil alırken Ohm seçimine dikkat etmeniz gereken detay, sigara içimi için 1. Uygun watt aralığını ve kullandığınız likitin VG — PG oranlarını zamanla kendinize göre belirlediğinizde öksürmeniz için bir neden kalmıyor olacaktır.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, pili değişmeyen, kapalı kutu bir elektronik sigara satın aldığınızda, içerisinde yer alan pilin marka ve modeli tamamen üreticiye kalıyor ve genellikle daha ucuz piller tercih ediliyor. Bu modellerde herhangi bir kısa devre durumunda, pilin ısınması, akması, bozulması ve patlaması gibi riskler düşükte olsa söz konusu olabilir.

Pilin dış yapısını bozmadığınız, zedelemediğiniz, güneşte bırakmadığınız ve kısa devre yapmadığınız sürece patlama olasılığı bindiğiniz uçağın düşme olasılığı ile aynı diyebilirim. Yine de tedbiri elden bırakmayıp 6 ayda bir, kullandığınız pili mutlaka atık pil kutusuna atarak değiştirmenizi tavsiye ederim. Elektornik sigara çok detay bir konu, ben sadece en çok merak edilen noktaları, kendi deneyimim ve bilgim dahilinde aktarmak istedim. Eğer başlamayı düşünüyorsanız, tek bir yeri, kişiyi ya da siteyi referans almadan burada yazanlar da dahil detaylı bir araştırma yapmanızı öneririm. Özellikle sağlık konusunda derinlemesine bir inceleme yapmanızı, yeni dönem araştırma sonuçlarına ve ingilizce makalelere göz atmanızı, kulaktan duyma bilgiler yerine, doğru ve güvenilir makaleleri okumanızı tavsiye ederim.

Benim görüşüm elektronik sigara likitlerinin kanserojen içeriklerle dolu olduğu, uzun dönem araştırmaların çok az olduğu, bu likitlerin sağlığımızı olumsuz etkilediği ve ciddi kanserojen maddeler ile hücre yapısına zarar verdiği yönünde. Size en doğru tavsiye sigara ve elektronik sigarayı azaltarak bırakmanız olacaktır. Eğer daha alt konularda sorularınız var ise, yorum bölümüne yazabilirsiniz, zaman buldukça cevaplamaya çalışacağım. Ayni yorumu esigarax sitesinde de okudum dediginiz gibi yabanci kaynaklar e sigaradan cok masum bahsetmiyor. Güvenilir Elektronik Sigara Likitci siteleri ile ilgili bilgi içeren yazı paylaşamınızı bekliyoruz yeni başladım ama coil alıcan sitelere nasıl güveneceğimi bilmiyorum.

Merhaba Bora Bey, paylaşmış olduğunuz faydalı bilgiler ve emeğiniz için teşekkür ederim. Günde bir paket çoğu zaman fazlası oluyor. E sigara kullanarak daha sonrasında bırakmayı hedef alarak, eleaf istick pico alacağım Türk sitelerinden yanında tank, coil, likit almak için tavsiyenize ihtiyacım var. Yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Soru ben atomizerime başka mod takabilirmiyim hepsi uyumlumu 2. Bende smok vape pen 22 vardı top cap kayboldu bulmama yardımcı olabilirmisiniz 3. İjust s var bende bide şarj olmuyor kırmızı ışık yanmıyor napıcam. Smok alien w cihazim var fakat pilleri taktigim gibi isinmaya basliyor cihaz bunu nasil yapabilirim ne yapmam gerekiyor mail atarsaniz sevinirim.


  1. En Çok Karşılaştırılan Lavabo Bataryaları!
  2. kaliteli tanışma uygulamaları;
  3. birumit arkadaşlık sitesi;
  4. flört club siófok programok;
  5. Lavabo Bataryası.

Öncelikle yazı çok güzel olmuş eline sağlık. Benim sorum şu elektronik sigaraya geçmek isteyen biri olarak smok al 85, pico ve swag starter kitlerinden hangisini tercih etmeliyim. Sigara içimi içmeyi düşünüyorum. Ve ilerde kendi sarimlarimi da yapmayı düşünüyorum.

John Mayer - New Light (Premium Content!)