Sanal arkadaslik sitesi

Böylece, fail aslında zengin ancak geçici olarak nakit paraya sıkışmış biri olarak kendisini tanıtarak mağduru kandırmaktadır. Mağdur da buna inandığı için bu yolla mağdurdan para almaktadır. Mağdurdan para aldıktan sonra durmayan fail bu sefer başka bahanelerle para istemeye devam etmektedir. Dolandırıcılığa konu hile ve yalanlar mağdurun dolandırabileceği son noktaya kadar devam etmektedir. Bazı durumlarda ise sanal arkadaşlık dolandırıcılığı yapan kişiler ise tamamen sahte ve gerçek dışı bir profil oluşturup sahte fotoğraflarla ve uydurma bilgilerle mağduru etkilemekte ancak yurt dışında oldukları için buluşmaya gelemeyeceklerini belirterek mağdurdan uçak bileti parası istemekte ancak bilet parası geldiği halde bir takım başka bahanelerle yeniden paralar istemekte ve hiçbir zaman buluşmaya gelmeyerek bu yolla dolandırıcılık yapmaktadırlar.

Bu şekilde dolandırıcılar mağdurun elindeki son parayı alana dek veya mağdur dolandırıldığını anlayana dek eylemlerine devam ederler.

Sanalsohbet | Arkadaş, Arkadaş Ara, Arkadaş Bul, Arkadaşlık, Chat, Sohbet

Bazı vakıalarda, mağdurun verecek parası kalmadığı için kredi çekip dolandırıcıya verdiği durumlar dahi olmaktadır. Arkadaşlık siteleri dolandırıcılığı suçunun bir başka özel görünüm şekli de şantaj suçudur. Fail, tuzağına düşürdüğü kişinin fotoğraf veya video görüntüsünü henüz yüz yüze görüşmeden temin etmekte veya görüşme sonrası müstehcen görüntüyü kendisi çekmektedir. Her iki durumda da fail, tuzağa düşürdüğü mağduru kendisine para ödemeye zorlamakta ve görüntüleri paylaşmakla veya ifşa etmekle tehdit etmektedir. Bazen bu tür şantaj suçu işleyen kişiler hiç çekinmeden gerçek isim ve fotoğraflarını dahi kullanabilmektedir.

Arkadaşlık sitesi dolandırıcılığı suçunun başka bir türü ise mağdurla yazışarak elde ettiği özel hayata dair bir takım bilgileri ifşa etme tehdidiyle işlenen şantaj suçlarıdır. Bu tür suçlarda fail, mağdurun özel hayatına dair bir bilgiyi cinsel tercih, fantezi vs ifşa etmekle tehdit ederek mağdurdan para almaya çalışmaktır ki aslında bu teknik anlamda dolandırıcılık değil şantaj suçu kapsamına giren bir suç tipidir.

Yurt içinden ve yurt dışından işlenen bu tür arkadaşlık sitesi dolandırıcılığı veya evlilik vaadiyle dolandırıcılık suçu mağduru olan kişiler moral bozmandan hukuki destek almalıdır. Bu yolla hem failler adalet önünde hesap verecek hem de mağdurlar uğradıkları maddi kayba telafi etme şansı bulacaklardır. Bu sitedeki tüm makale ve içerikler Av. Sitedeki yazı ve içeriklerin yazılı izin olmaksızın kopyalanması veya başka yerde yayınlanması durumda FSEK kapsamında yasal işlem yapılacaktır. Böyle bi durumla karşı karşıyayım site sahibinin numarasıda var bende napabilirim paramı geri almak istiyorum.

Tekrar yorum yazabilmem için girdiğim bilgileri hatırla. Okuduğunuz yazıyla ilgili hukuki soru veya sorunlarınız var ise danışmanlık veya avukatlık hizmeti almak için aşağıda bulunan telefon numaraları veya  iletişim sayfamızdaki form üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Tanışma siteleri yalnızlaşan toplumun bugünlerde en büyük ihtiyaçlarından biri.

Nettearkadas.net

En kaliteli bedava tanışma siteleri arasında bulunan ElitAşk , sizler için var gücüyle çalışıyor. Kullanıcılarına en rahat atmosferi ücretsiz olarak sunmanın yanında, bekar bireyleri birbirine bağlayarak büyük başarılar kazanıyor. Merhaba misafir! Profilini gör. ElitAşk'a katıl   İletişim. Giriş Şifreni mi unuttun? Hemen ücretsiz üye ol. ÜYE OL. Bedava tanışma siteleri Bedava arkadaş sitesi Bedava arkadaş siteleri Bedava arkadaşlık sitesi Bedava arkadaşlık siteleri.

Bildirimler Tümünü okundu olarak işaretle. Tümünü Gör Kapat. Profil fotoğrafın ve zorunlu bilgilerin eksik!

En iyi Arkadaşlık Sohbet Siteleri

En az 1 resim yüklemeden ve zorunlu alanları doldurmadan bu işlemi yapamazsın. Profilinde doldurman gereken 5 zorunlu alan var:. Profil fotoğrafı yüklemedin! Profiline en az 1 adet fotoğraf yüklemeden mesaj gönderemezsin.

Arkadaşlık Sitesi Dolandırıcılığı

Hemen fotoğraf yükle. Fotoğrafın onaylandığı takdirde mesaj gönderebileceksin..

Sanal Arkadaşlarınız Var mı? Sokaktayız #11

Profil bilgilerinde eksikler var! Profilindeki zorunlu alanları doldurmadan bu işlemi yapamazsın. İşleme başlıyor.. Bir ricamız var! Play Store'da oylayarak bize destek verir misin? Play Store'da yapacağın yorum ile ElitAşka katkıda bulunmak ister misin?


  1. Mutlu Çiftlerimizle Tanışın.
  2. Account Options.
  3. Sanal Arkadaşlık Dolandırıcılığı - Atamer Hukuk Bürosu.

Hayır Evet, Lütfen. Aramıza Tekrar Hoşgeldin! Hesabına giriş yaptığın için devre dışı bıraktığın hesabını tekrar aktive ettik. Görünmezlik Modu Aktif. Görünmezlik modunda kimseciklere görünmezsin! Özgürce ve gizlice burada yaşayabilirsin.


  • arkadaşlık siteleri google play;
  • sokakta tanışma;
  • pembe panjur tanışma sitesi;