Flört ve sosyal medya

Beğenilerden sonra yorumlara yavaşça geçebilirsiniz. Eğer o da sizin fotoğraflarınızı beğeniyorsa ya da yorum yapıyorsa o zaman bir sonraki aşamaya geçme zamanı gelmiş demektir. Kimse aksiyon almayan adam sevmez. Son ve en önemli kural, eğer ilgilenmiyorsa ilgilenmiyordur.

Account Options

Bir karşılık almıyorsanız zorlamanın hiçbir zaman manası yoktur. Olumlu dönüşme alma şansınızı arttırmak için bir de kendi Instagram hesabınıza göz atalım. Çok fotoğraf paylaşırsanız herkesi bayarsınız. Çok az paylaşırsanız sıkıcı ve önemsiz birisi olarak anılabilirsiniz. Önemli olan her zaman dengeyi sağlamak, aşırıdan ve gösterişten kaçınmak, bir yandan da ezik durmamak.

Tuğba Ekinci: Cem Yılmaz sırf flört etmek olsun diye flört ediyor

Güzel bir şişe şarabı ya da arkadaşlarınız ile güzel bir tatilinizi paylaşabilirsiniz fakat asla çok kişisel şeyleri paylaşmayın. Kolaycılığımızdan mı ya da profilimizde yarattığınız kişinin özgüveninden mi bilinmez, çoğu ilişki tek mesajla başlayıp hemen akabinde dijital aleme ilan-ı aşk ile taçlanır oldu. Hatta bazen kendimizi bu büyülü dünyaya öyle bir kaptırdık ki; yeni tanıştığımız kişilerin sosyal medya profillerinin gerçek hallerinden uzak olabileceği ihtimalini göz ardı ettik.

Bu da tabii olası hayalkırıklıklarına davetiye çıkardı. Sözde İletişim "Dijital çağın en önemli unsurlarından biri şüphesiz sosyal medya. Sosyal medya ifadesindeki 'sosyal' nitelemesi ise aslında yanıltıcı bir ifade" diyen Uzman Klinik Psikolog Gonca Akkaya ekliyor; "Çünkü bu dünya, pek çok açıdan, son derece asosyal bir karaktere sahip.

İnsan insana etkileşimin en temel unsurları burada yok. Göz göze gelme eylemi, ses tonu, beden dili, jest ve mimikler… İnsan yüzü, insan bedeninin en çok ifade barındıran kısmı. Flörtte de en etkili olanın yüz ifadeleri olduğunu unutuyoruz. Bu ipuçlarının yokluğunda kendimizi karşımızdakinden saklıyor, kırılganlıklarımızı gizleyebiliyoruz. İnsani yönlerimizi teknolojik araçların sunduğu bariyerlerin ardına hapsettiğimizde, özünde sadece "iletişirmiş gibi" yapıyoruz.

Bir anlamda hem karşımızdakine kanıyor hem de onu kandırıyoruz. Kıskançlık ve Değersizlik Hissi Sosyal medya araçları insanların birbirinin hayatını takip etmesini büyük ölçüde kolaylaştırdı. Bunun flört ilişkilerine yansıması da aslında olumsuz oldu. İnsanlar, ilgilendikleri ya da flört ettikleri kişilerin dijital mecrada yaptığı her hareketi yorumlamaya, yanlış varsayımlarda bulunmaya, zaman zaman paranoid denebilecek düşüncelere saplanmaya başladı. Belirsizlik algısı, kaygı, kıskançlık ve değersizlik hisleri de bu duruma bağlı olarak arttı.

Bir 'Like' Attım Seni Aldattım

İlişkilerdeki "Like" Krizi Bir sigorta şirketinde yönetici asistanı olarak çalışan 32 yaşındaki Ayça B. Genç kadın, partnerinin sosyal medyadaki tüm hareketlerini ne zaman kimi takip ettiğini, kimin gönderilerini beğendiğini gibi takıntılı biçimde izlediğini, bu durumun da güven probleminden kaynaklandığını söylüyor.


  • urfa tanışma sitesi.
  • ÇOK OKUNANLAR.
  • erkek arayan bayanlar çorum.

Ve kendisine güvenmeyen birisiyle ilişkide kalmanın da uzun vadede daha büyük sıkıntılara yol açacağını hissettiğini, bu ayrılık kararını almayı tek çıkar yol olarak gördüğünü belirtiyor. Uzmanlarsa, ilişkilerde dijitalleşmeyle somut kavramlardan soyut kavramlara geçilmesinin çiftlerde kafa karışıklığı yarattığını düşünüyor. Hayaller Hayatlara Karşı Kaygı Terapisti Burcu Polatdemir'e göre gerçekte fiziksel iletişimde saklayamadığınız negatif duygu ya da beğenmediğiniz fiziksel özelliklerimizi sosyal medyada filtreleyerek gerçek biz gibi kullanıyoruz.

Bu da kişiye kontrol edebildiği büyük bir konfor alanı sağlıyor ve böyle bir konfor alanı da elbette ki bağımlılık yapıyor. İstediğimiz tarafını parlatıp istemediğimiz taraflarını örttüğümüz asıl kimliğimizin ilişkilerde de büyük sorunlar yaşaması kaçınılmaz oluyor.

Kişiyi yakından tanıyanlar onun gerçek hayatta yansıttığı taraflarında sosyal medya ortamındaki o kusursuz kişiyi arıyorlar ama bulamıyorlar. Böyle olunca da gerçek hayatla dijital dünya arasında ikilemler devreye girmeye başlıyor.

Sosyal Medya ve Flört 4. Kısım

Online Sevinçler İlişkiyi Baltalıyor Bu durumlar belli bir yolu kat etmiş ilişkilerde ise şöyle ilerliyor: Ayşe ve Cem 20'li yaşların sonunda altı aylık birliktelikleri olan bir çift ve o gün de ilişkilerinin altıncı ay dönümü. Taraflardan biri tüm gün boyunca sosyal medyada güzel fotoğraflar ve yazılar eşliğinde kutlamalar yapıyor, ilişkilerinin harika gittiğiyle ilgili vurgular yapıp, tüm takipçilerine de sözde mutluluğunu duyuruyor.

Fakat diğer taraf akşam eve geliyor ve bu özel anla ilgili çiftler arasında hiçbir şey konuşulmuyor. Yani gerçekte böyle duyguların paylaşımı yok, paylaşılan sadece sosyal medyadaki fotoğraflar.