Flört zamanı

Nasıl flört edilir?

Bu, karşındakinin ilgisini ölçmek ve aranızda gerilim yaratmak için iyi bir yöntem olabilir. Flörtü bir sonuca bağla. Şimdiye kadar flörtün güzel gittiğini düşünüyorsan ve karşındakini daha iyi tanımak istiyorsan artık bunu bir randevuya dönüştürüp dönüştüremeyeceğini görmenin vakti gelmiş demektir. Nasıl yaklaşman gerektiğini aşağıda okuyabilirsin: Karşındaki kişiye ileriki bir tarih için planları olup olmadığını sor. Örneğin, "Cumartesi akşamı ne yapıyorsun?

Sorunun, kesin bir evet veya hayır cevabı gerektiren bir soru olmasından ziyade açık uçlu bir soru olmasına dikkat et — bu şekilde daha fazla bilgi alabilirsin. Sorunu, bu akşam hatta yarın ne yapıyorsun diye sorma. Çok çaresiz gözükmemek adına randevuyu birkaç gün sonraya ayarlamaya çalış.

İlişkilerin başında kulak vermeniz gereken 8 tehlike çanı | Independent Türkçe

Belirli bir etkinlikten bahset ve sana katılmak isteyip istemeyeceğini sor. Grup randevusu ayarlamaya çalışıyorsan bu kullanabileceğin en iyi yöntemdir. Açık sözlü ol. Kendine aşırı güveniyorsan hiç numara yapmadan hemen harekete geç. Örneğin, "Seninle bir gün çıkmayı gerçekten isterim, ne zaman müsaitsin? Rahat bir tavır takın. Temel sözlü iletişim becerilerini unutacak kadar gerilmemeye çabala. Sakin kalmaya çalış ve baskıcı olmayan bir şekilde sohbet başlatmaya çalış.

Daha önce birisiyle İnternet üzerinde sohbet etmediysen ödevlerle veya ikinizin de sevdiği spor takımıyla ilgili bir şeyler sorarak karşıdakiyle konuşmayı deneyebilirsin. Birine ilk defa mesaj atacaksan senin kim olduğunu bildiğinden emin ol ki senin sapık olduğunu düşünmesin. Mesajlaşırken veya İnternet üzerinde sohbet ederken sohbet başlatmak için kullanabileceğin birkaç yöntemi aşağıda bulabilirsin: "Selam, nasıl gidiyor" "[buraya ikinizin de bildiği bir etkinlik yaz] duydun mu?

Kendin hakkında çok fazla konuşma. Çoğu kişi çok iyi bildikleri bir konu olduğu için kendileri hakkında konuşmak konusunda daha rahattır. Kolay yolu seçmek ve durmadan kendin hakkında konuşmak yerine karşındakini kendi hakkında konuşması için cesaretlendir. Fakat karşılığında konuştuğun kişinin senin hakkında da sorular sormasına olanak sağlamak için araya ara sıra birkaç kişisel bilgi de serpiştir.

Bunun sırrı sana karşı bir ilgi duyup duymadığına o kişinin karar vermesine izin vermektir. Bu taktik aslında iki işe yarar: Hem sohbetin devam etmesini hem de hoşlandığın kişi hakkında daha fazla şey öğrenmeni sağlar. Bunun için karşındaki kişiyle ilgili önceden bilmem gereken bir şey yoktur.

Onu çok iyi tanımıyorsan şu şekilde sorular sorabilirsin: "Günün nasıl geçti? Mesela, belki basketbolla ilgilenen bir insandır veya okumayı çok seviyor olabilir. Daha ayrıntılı sorular sormak için doğru zamanı seç. Kişisel konulara çok girmeden konuşmayı canlı ve ilginç tutman mümkün. Örneğin, hoşlandığın kişiye doğa koşusuyla ilgili en sevdiği şeyin ne olduğunu sormak harika bir fikir olabilir ama aile ilişkileriyle veya yakın arkadaşlarıyla ilgili fazla ayrıntı istemek çok erken ve fazla olur.

Bunu, çok ciddiye kaçmadan ve sanki onu sorguya çekiyormuşsun gibi bir tavır takınmadan şakaya vurarak ya da flörtöz bir şekilde takılarak sorabilirsin. Aşağıda flörtöz bir şekilde onun hakkında daha fazla detay öğrenmek için kullanabileceğin yöntemleri bulabilirsin: "Bu akşam İnternet'te mi takılacaksın yoksa daha heyecanlı planların var mı? Vaktinin çoğunu onunla mı geçiriyorsun? Hoşlandığın kişiye sohbetinizin ilk aşamalarında iltifat et.

Korkup da bu adımı atlayayım deme — zor gibi gözükebilir ama çok önemli bir adım. Bir iltifat, potansiyel olarak onunla çıkmakla ilgilendiğini ifade eder ve ilişkiyi arkadaşlıktan öteye götürememe belasından kurtulmanı sağlar. Hoşlandığın kişiye iltifat etmezsen ve basit bir şekilde konuşmayı arkadaşlık seviyesinde devam ettirirsen başka bir fırsat yakalayamayabilirsin.

Aşağıda kullanabileceğin bazı temel iltifatları bulabilirsin: Hoşlandığın kişiyi henüz çok iyi tanımıyorsan ama tanımaya çalışıyorsan bu doğrultuda iltifat et. Mesela "Seninle sohbet etmek çok kolay," ya da "Senin gibi ilginç bir kişiyi tanıma fırsatı bulduğuma inanamıyorum. Örneğin, hoşlandığın kız ne kadar kötü bir gün geçirdiğinden bahsediyorsa "Senin gibi güzel birini bu kadar üzgün görmeyi sevmiyorum. Cesur ol. Yukarıdaki önerilerden hiçbiri ilgini çekmiyorsa risk al ve hoşlandığın kişiye cesur bir şekilde iltifat et. Çok abartma.

Duygularını belli edecek iltifatlardan kaçın. Karşındaki kişi duygularının derecesinden çok emin olamazsa çekiciliğin artar ve bu sana gizemli bir hava katar. Asıl önemli olan, ondan hoşlanıp hoşlanmadığın konusunda karşındaki kişiyi şüpheye düşürmek değil, ondan ne kadar hoşlandığın konusunda onu merakta bırakmaktır.

Direkt "Senden çok hoşlanıyorum" ya da "Hep çok çekici olduğunu düşünmüşümdür" gibi şeyler söylersen işin gizemini bozarsın. Bunun yerine "Bugün giydiğin kazak sana çok yakışmıştı" gibi bir mesaj gönderebilirsin ya da seni çok ele vermeyen hoş ve flörtöz bir iltifatta bulunabilirsin.

Yorumlar (0)

Bütün işi kendin yapmak yerine hoşlandığın kişinin senin peşinden koşmasını sağla. Flört etmenin amacı karşındaki kişiye ondan hoşlandığını belli etmek de olsa her şeyi sen yapıyormuşsun gibi gözükmemelisin. İlgini belli edecek kadar onun hoşuna gidecek şeyler söylemeli ama onu ne kadar umursadığın konusunda merakta bırakmalısın. Bunu yapmak için nesnel iltifatlardan çok öznel iltifatlar kullan.

Aşağıda nesnel ve öznel iltifatlara örnekler bulabilirsin: "Gözlerin gerçekten çok hoşuma gidiyor. Çok güzeller. Bu tarz iltifatlar karşıdaki kişiye, kalbini kazanmayı başardığını belli eder. Zaten sağlam bir ilişki kurduysanız bu güzel bir şeydir ama çok erken kullanırsan senin "çantada keklik" olduğunu düşündürebilir. Gerçekten güzeller ". Bu iki cümle de karşıdaki kişinin gözlerini sevdiğini ifade etse de bu, kişisel fikrinden çok onun hakkında yaptığın bir gözlem gibi gözükür.

Karşındakini çekici bulduğunu ima eder ama bunu açık açık onaylamaz. Doğal olarak karşındaki kişinin hem hoşuna gidecek hem de senin onu ne kadar çekici bulduğunu anlamaya çalışacaktır. Ona kibarca sataş.

Erkeklerin Flört Dönemi Abarttığı 10 Şey

Mesajlaşırken ya da İnternet üzerinde vücut dilini kullanamayacağın için ortamın eğlenceli ve rahat olmasını sağlamak için kelimelerine güvenmek zorundasın. İlk başlarda aranızdaki bir espriyi ikinizin de şahit olduğu bir şey hakkında rahatça kullanabilirsin veya ironi yapabilirsin "Evet, EMİNİM sabahları öcü gibi gözüküyorsundur; " ya da abartmalardan yararlanabilirsin "Muhtemelen bunu benden bin kat daha iyi yaparsın".

Şaka yaptığın belli olsun. Mesajlaşarak iletişim kurmanın kötü yani kelimelerin ardındaki duygulardan her zaman emin olamamaktır. Eğer biriyle ona sataşarak flört edeceksen şaka olduğunu anlayacağından mutlaka emin ol. Göz kırpan emoji kullanabilirsin ya da bütün cümleyi büyük harflerle yazabilirsin ya da ünlem işareti kullanabilirsin. Ama emoji olayını abartma yoksa karşındaki kişi bundan sıkılabilir.


  1. en iyi sosyal tanışma siteleri!
  2. afyon arkadaslik siteleri!
  3. BBC News Türkçe haritası.

Yanlış anlaşılabilecek bir mesajı çoktan gönderdiysen ne demek istediğini mutlaka açıkla. Durumu kurtarmak için " şaka şaka " ya da "şaka tabii ki" gibi şeyler söyle. Hoşlandığın kişinin her zaman daha fazlasını istemesini sağla. Onunla sonsuza kadar mesajlaşmak istesen de en iyisi konuşacak şeyleriniz tükenmeden bir noktada bütün sohbetlerde olduğu gibi geri çekilmektir. Garip sessizliklerden kaçınmanın en iyi yolu garip sessizlik oluşmadan sohbeti bitirmektir.

Sohbeti iyi bir noktada bırakmak, konuştuğun kişinin bir sonraki konuşmanızı sabırsızlıkla beklemesini sağlar. Tekrar ne zaman iletişime geçeceğinizi konuşma bitmeden belirle. İnternet üzerinden sohbet ediyorsanız, konuşma biterken sohbetin çok hoşuna gittiğini belirt.

Karmaşık bir şeyler söylemene gerek yok — basit bir "Seninle konuşmak harika" ya da "Seninle konuşurken iyi vakit geçiriyorum" yeterli olacaktır. Eğer mesajlaşıyorsanız bu konuda biraz daha rahat davranabilirsin.

Gezinti menüsü

Hoşlandığın kişiye aşırı iltifat etmemeye dikkat et. Her güzel özelliği için iltifat edersen iltifatların önemsiz bir hale gelir. Bunun yerine iltifatlarını karşındaki kişi için anlamlı olan, mesela gurur duyduğu bir yeteneği gibi şeyler için sakla. Çok ciddileşme.

Account Options

Flörtün eğlenceli bir olay olması gerektiğini unutma ve başarılı olmazsan hayal kırıklığına uğrama — her iletişim çaban mükemmel sonuçlanacak diye bir kural yok. Olumlu düşün ve başka biriyle tekrar dene. Her şeyde olduğu gibi flört ederken de deneye deneye daha iyi hale gelirsin. Flörtün bir sonuca ulaşması da gerekmiyor; her flört bir randevu ile sonuçlanmayabilir. Bir sonuca ulaşmak için değil de bazen sadece eğlenceli olduğu için flört etmek isteyebilirsin.

Flört etmek yeni insanlarla tanışmana, daha rahat hissetmene ve kaynaşmayı öğrenmene yardım edebilir.